بهترین نژادهای سگ برای صاحبان تازه‌کار
بهترین نژادهای سگ برای صاحبان تازه‌کار

انتخاب بهترین نژاد سگ خانگی و بهترین سگ خانگی برای صاحبان تازه‌کار ۲۰۱۹

در مقاله قبل در به بیماری های مشترک انسان و حیوان پرداختیم در این مقاله درباره ی بهترین نژاد سگ خانگی و بهترین سگ خانگی خواهیم گفت . علاقه به حیوانات خانگی روز به روز بیشتر می‌شود. امروزه اغلب افراد دوست دارند تا زمان خود را با بازی با حیوانات از جمله سگ و گربه بگذرانند. در این میان سگ‌ها به دلیل هوش بالاتری که دارند طرفداران بیشتری دارند، هرچند نگهداری از آن‌ها کمی دشوارتر خواهد بود. برای افرادی که تا به حال حیوان خانگی بخصوص سگ نداشته‌اند، انتخاب اینکه چه نژاد سگی را برای نگهداری انتخاب کنند کمی سخت است. پیش از اینکه بخواهید یک سگ زیبا و بامزه را برای نگهداری انتخاب کنید باید بدانید شرایط نگهداری هر نژاد سگ چگونه است و آیا از پس آن بر خواهید آمد یا خیر. در ادامه با استادکار همراه باشید .

 • با توجه به سبک زندگیتان نژاد سگ مناسبی را انتخاب کنید

این نکته را باید بدانید، اغلب سگ‌ها نیاز به فعالیت دارند. آن‌ها دوست دارند در فضای باز بدوند و تفریح کنند. بنابراین اگر زمان زیادی برای اینکه سگ خود را به بیرون از خانه ببرید یا با او بازی کنید، باید از انتخاب سگ‌های پر انرژی بپرهیزید و به دنبال نژادهای آرام‌تر و تنبل‌تر بگردید.

همچنین اگر دوست دارید که یک توله سگ را به خانه بیاورید و بزرگ کنید باید به نیازهای او نیز توجه داشته باشید. توله‌ها نیاز دارند تا آموزش ببینند، تمرین کنند و مدام برای ویزیت به دامپزشکی بروند. اگر به نظرتان زمان انجام این کارها را ندارید شاید بهتر باشد یک سگ بزرگتر که تمامی این مراحل را طی کرده انتخاب کنید. سگی که آموزش دیده یا واکسن‌های مورد نیاز دوران کودکی او مرتب زده شده است.

همه سگ‌ها نیاز به مراقبت ویژه دارند، اما برخی از نژادهای سگ نیاز به مراقبت بیشتری دارند. شما باید ببینید چقدر زمان آزاد دارید که بتوانید به نیازهای سگ خانگی خود رسیدگی کنید. اگر زمان کمتری داشته باشید باید به دنبال نژادی از سگ بگردید که نیاز به مراقبت زیادی نداشته باشد.

بهترین نژاد سگ خانگی برای صاحبان تازه کار

نژادهای سگ زیادی وجود دارند که خوشبختانه هر یک از این نژادها نیازهای خاصشان مشخص است، سایز، میزان انرژی و مراقبت‌های لازم هر یک از این نژادها نیز کاملا مشخص است. در این میان هر نژاد سگ، شخصیت و رفتار متفاوتی نیز دارد. این موارد می‌تواند به شما کمک کند نژاد سگی را انتخاب کنید که مناسب خانه و خانواده شماست.

 1. نژاد سگ باکسر (Boxer)

اگر به دنبال یک سگ در سایز متوسط و پر انرژی می‌گردید، بدون شک باکسرها انتخاب خوبی برایتان خواهند بود. باکسرها بازیگوش هستند و ارتباط صمیمی با اعضای خانواده برقرار می‌کنند. اگر سبک زندگی شما شبکی پرتحرک و پرانرژی است، نژاد سگ باکسر مناسب شماست. این نژاد نیاز به ورزش، تحرک و بازی فراوان دارد. موهای آن‌ها نیز مراقبت‌های ساده و معمولی نیاز دارد. بنابراین نیاز نیست دائم برای کوتاه کردن موهایشان آن‌ها را به آرایشگاه ببرید.

توله این نژاد سگ کمی فعالیت بیشتری نسبت به بزرگسال دارد. هرچند آموزش دادن او کار سختی نیست. این نژاد از جلب توجه لذت می‌برد بنابراین باید به او توجه بسیاری بکنید. باکسرها با کودکان اخت می‌شوند و از آن‌ها به خوبی محافظت می‌کنند. اگر علاقه مندید در مورد ۱۰ ترفند برای تمیز کردن خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند بیشتر بدانید مقاله قبلی استادکار را مطالعه کنید .

بهترین نژاد سگ خانگی بهترین سگ خانگی نژاد سگ باکسر (Boxer)
سگ‌های باکسر پرانرژی و پرتحرک هستند اگر سبک زندگی شما طوری نیست که بتوانید با این نژاد سگ بازی کنید و او را به فعالیت وادارید، شاید این نوع سگ مناسب شما نباشد.
 1. یورکشایر تریر (Yorkshire Terrier)

برای تازه کارهایی که به دنبال سگ دست آموز می‌گردند، یورکشایر تریرها نژاد مناسبی هستند. هرچند، این نژاد سگ نیاز به مراقبت‌های بیشتری برای آرایش و مو دارد چرا که موهای یورکشایر تریرها خیلی بلند می‌شود و باید مرتب شانه شده و یا کوتاه شود. این نژاد سگ گاهی موهایش تا روی زمین بلند می‌شود. بنابراین مراجعه مرتب به آرایشگاه حیوانات از جمله کارهاییست که باید در برنامه مراقبت از این حیوان در نظر بگیرید. مراقبت از یورکشایر تریرها کار سختی نیست، آن‌ها انرژی متوسطی دارند و فقط به ورزش‌های اولیه و ساده نیازمند هستند. کافیست روزانه آن‌ها را برای قدم زدن بیرون ببرید.

بهترین نژاد سگ خانگی آپارتمان یورکشایر تریر (Yorkshire Terrier)
کوتاهی مو و رسیدگی به آن از جمله کارهایی است که صاحب سگ‌های نژاد یورکشایر تریر باید در نظر بگیرند.
 1. بیچون فرایز ( Bichon Frise)

این نژاد سگ بسیار کوچک و بامزه هستند. موهایشان طوری رشد می‌کند که آن‌ها را شبیه توپ در زمین بازی می‌کند. بیچون فرایزها خیلی سریع با شما اخت می‌شوند و آموزش دادن آن‌ها نیز کار ساده‌ای است. این نژاد سگ با هر سبک زندگی سازگار است. اما باید زمان و هزینه مراقبت و کوتاهی موهایشان را نیز در نظر بگیرید. علاوه بر کوتاهی مو، موهای این نژاد سگ را باید مرتب شانه بزنید. بیچون فرایزها نژاد سگ مناسبی برای خانواده‌هایی که در آپارتمان زندگی می‌کنند یا کودک دارند است. کمی بازی و توجه به این حیوان خانگی برای سلامتی و شادی او کافیست. شستن حیوان خانگی روش های مخصوص دارد در مورد آن بیشتر بدانید .

بهترین سگ برای آپارتمان چیست بیچون فرایز ( Bichon Frise)
بیچون فرایزها سگ‌های کوچک و دست آموزی هستند که به راحتی با خانواده صمیمی می‌شوند. مراقبت از بهداشت و موهای این نژاد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
 1. گلدن رتریور (Golden Retriever)

گلدن رتریورها نژاد سگ بسیار محبوب و پرطرفداری هستند چرا که این سگ‌ها خارق العاده‌اند. آن‌ها به راحتی در خانواده عضو می‌شوند و ارتباط می‌گیرند. مراقبت از آن‌ها ساده است و این نژاد سگ به خوبی با کودک و بزرگسال صمیمی می‌شود. گلدن رتریورها عاشق استراحت کردن و ریلکس کردن روی مبل هستند اما در عین حال این نژاد سگ به قدر کافی فعال است که نیاز باشد با او در طول روز بازی کنید. آموزش دادن سگ‌های گلدن کار ساده‌ای است و همین موجب می‌شود این نژاد سگ برای تازه کارها بسیار مناسب باشد.

بهترین سگ خانگی گلدن رتریور (Golden Retriever)
گلدن رتریورها از جمله نژادهای پرطرفداری هستند که به خوبی با کودک و بزرگسار ارتباط می‌گیرند.
 1. نژاد سگ پاپیون (Papillon)

سگ‌های پاپیون همانطور که از ظاهرشان پیداست از جمله سگ‌های فانتزی و عروسکی هستند. اما نگذارید ظاهر کوچک و عروسکی این نژاد سگ شما را  گول بزند. سگ‌های پاپیون زندگی بسیار فعالی دارند. این سگ‌های کوچک بسیار دست آموز هستند و در عین حال در کنار شما می‌توانند به فعالیت و ورزش بپردازند. پاپیون‌ها نیاز به ورزش بسیار ندارند، آن‌ها بیشتر دوست دارند بازی کنند و به این سو و آنسو بدوند. این نژاد سگ بسیار ساده آموزش می‌بیند و نگهداری از او و مراقبت‌های لازم برای کوتاهی موهایش نیز خیلی زیاد نیست.

نژاد سگ پاپیون (Papillon بهترین نژاد سگ برای تازه کارها
پاپیون‌ها نژاد عروسکی و فانتزی از سگ‌ها هستند که برخلاف ظاهر کوچک و فانتزیشان نیاز به فعالیت و تحرک بالایی دارند.
 1. گریهوند (Greyhounds)

اگر به سگ‌های بزرگ علاقه مند هستید، گریهوند‌ها می‌توانند انتخاب خوبی برای شما باشند. در گذشته بیشتر از این نژاد سگ برای مسابقات سرعتی و دو استفاده می‌کردند اما اخیرا به دلیل طبیعت صمیمی و خانوادگی که این نژاد سگ دارد به یک حیوان خانگی محبوب برای بسیاری از افراد تبدیل شده است. گریهوندها عاشق خواب هستند. هرچند نباید فراموش کنید همانند هر سگ دیگری، این نژاد از سگ‌ها نیز نیاز به ورزش و تحرک دارد. اگر صبح‌ها برای دویدن از خانه خارج می‌شوید، گریهوند می‌تواند بهترین همراه شما باشد. اگر حیوان خانگی دارید مواردی است که باید در هنگام خرید روکش یا پارچه مبلی به آن دقت کنید .راهنمای کامل خرید روکش مبل مناسب حیوانات خانگی را مطالعه کنید .

گریهوند (Greyhounds) بهترین سگهای خانگی
گریهوندها سگ‌های شکاری و پرسرعتی هستند که همراهان خوبی برای فعالیت‌های ورزشی شما خواهند بود.
 1. سگ‌های نژاد پودل (Poodle)

پودل‌ها سگ‌های کوچک و محبوبی هستند که در سه سایز عروسکی، مینیاتوری و استاندارد وجود دارند. این نژاد سگ بسیار باهوش است و خیلی سریع همه چیز را یاد می‌گیرد. موهای این سگ فر است بنابراین نیاز است که مرتب به آرایشگاه برده شود تا به وضعیت موهای در هم او رسیدگی شود. پودل‌ها همچنین بسیار پر انرژی هستند. باید خیلی تحرک داشته باشند و از لحاظ ذهنی نیز تحریک شوند. بنابراین آماده بازی کردن و گوش کردن به صحبت‌های شما هستند. سگ‌های پودل با هر محیطی سازگار هستند و در هر خانه‌ای به راحتی زندگی می‌کنند. این نژاد سگ با کودکان نیز ارتباط بسیار خوبی دارد.

سگ‌های نژاد پودل (Poodle) سگ خونگی
پودل‌ها سگ‌های کوچک با موهای فر هستند که نگهداری از آن‌ها در آپارتمان ساده است. اما موهای این نژاد سگ نیز نیاز به مرتب شدن دارد.
 1. پامرانین (Pameranian)

پامرانین‌ها از سگ‌های گروه اسپیتز هستند. سگ‌های کوچک و دست آموزی که موهای زیادی دارند. البته خوشبختانه موهای این نژاد سگ نیاز به مراقبت خیلی زیاد و دائم ندارد و کافیست که روزانه شانه زده شود تا به زیبایی چهره این نژاد سگ کمک کند. فعالیت روزانه اغلب برای سلامتی و خوشحالی این نژاد سگ کافیست. پامرانین‌ها به خوبی به تمریناتی که به آن‌ها می‌دهید دقت می‌کنند و با علاقه آن‌ها را انجام خواهند داد. پامرانین‌ها شاید بیشتر مناسب صاحبان تنها باشند ولی همچنان در خانواده‌ها نیز می‌توان از آن‌ها نگهداری کرد.

پامرانین (Pameranian) سگ خونگی
پامرانین‌ها سگ‌های کوچک و پرمویی هستند اما موهای آن‌ها را می‌توان به راحتی با شانه زدن مرتب کرد و خیلی نیاز به کوتاه شدن و آرایشگاه رفتن نخواهند داشت.
 1. لابرادور رتریور (Labrador Retriever)

لابرادور رتریورها از جمله سگ‌های محبوب و شناخته شده با اندام متوسط هستند. لابرادورها بسیار سگ‌های وفاداری هستند که به خوبی با خانواده‌ها صمیمی می‌شوند. این نژاد سگ فعال، بازیگوش و بسیار باهوش است. نگهداری از این نژاد سگ نیاز به زمان بیشتری دارد چرا که لابرادورها نیاز به ورزش و فعالیت بیشتری دارند. این سگ‌ها عاشق یادگیری هستند و هر چیزی را می‌توانید به راحتی به آن‌ها بیاموزید. بدون ورزش و تحرک ذهنی، لابرادورها خسته و کسل می‌شوند و ممکن است بد خلقی کنند. بخصوص وقتی کوچک‌تر هستند. این نژاد سگ همچنین عاشق خوردن است و اگر مراقب نباشید ممکن است خیلی زود اضافه وزن پیدا کند.

لابرادور رتریور (Labrador Retriever) بهترین سگ خانگی
لابرادورها سگ‌های عاشق دویدن و فعالیت کردن هستند. این سگ‌ها اگر به میزان کافی تحرک نداشته باشند افسرده می‌شوند.
 1. مالتیز (Maltese)

اگر علاقه دارید بدانید بهترین سگ برای آپارتمان چیست ادامه مقاله را مطالعه کنید .

مالتیزها یکی از نژادهای سگ هستند که به منطقه مدیترانه مرکزی باز می‌گردند و . این سگ‌ها نیز از جمله سگ‌های کوچک و عروسکی به شمار می‌روند که اگر موهایشان مرتب کوتاه نشود تا روی زمین کشیده می‌شود. مالتیزها بسیار مناسب نگهداری در خانه و آپارتمان هستند اما به دلیل کوچک بودنشان ممکن است توسط کودکان کم سن آسیب ببینند بنابراین اغلب پیشنهاد می‌شود این سگ در خانواده‌هایی که کودکانی با سن و سال و درک بالاتری دارند انتخاب شود.

بهترین سگ برای آپارتمان چیست مالتیز (Maltese)
مالتزها از جمله نژادهای سگ هستند که موهایشان بسیار بلند می‌شود و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

نتیجه گیری

نگهداری از حیوانات خانگی بخصوص سگ‌ها بسیار لذتبخش است. سگ‌ها می‌توانند افراد افسرده را متحول کنند و شادابی بیشتری بین کودکان ایجاد کنند. اما نیاز است که نژادهای سگ‌ها را به خوبی بشناسید تا بتوانید سگی را به خانه بیاورید که توانایی نگهداری و توجه به نیازهای او را داشته باشید. سگ‌ها می‌توانند آسیب پذیر باشند و اگر به آن‌ها کم توجهی شود یا مراقبت‌های لازم از آن‌ها انجام نگیرد بیمار شوند. علاوه بر این‌ها باید بدانید، نگهداری از حیوان خانگی نیازمند مرتب کردن و تمیزکردن مکرر خانه نیز است. باید نکاتی را درباره تمیزکردن خانه هنگام نگهداری از حیوان خانگی بدانید تا بتوانید همیشه خانه‌تان را تمیز و خودتان و حیوان خانگیتان را سالم نگه دارید.

خدمات دامپزشکی در محل

دامپزشکی در محل (این خدمت موقتا غیرفعال است)

 • دامپزشکی حیوانات خانگی و کوچک
 • دامپزشکی گربه و سگ
 • دامپزشکی پرندگان زینتی
 • اصلاح مو و شستشوی حیوانات خانگی
دریافت این خدمت از استادکار
ویدا نورمحمدیان
ویدا نورمحمدیان دانش آموخته رشته انیمیشن است. ویدا به زبان انگلیسی مسلط است و به زبان فرانسه آشنایی دارد. ویدا فردی با سلیقه و باهوش است که ذهنی فضایی دارد! او به نرم‌افزارهای گرافیکی فتوشاپ، ایلاستریتور و فلش مسلط است و کارهای نقاشی و طراحی خود را در آن‌ها به صورت دیجیتال اجرا می‌کند. با همه این احوال او متواضعانه می‌گوید که به این کار آشناام ولی نه به صورت حرفه‌ای. ویدا نورمحمدیان قبلا سابقه کار در زمینه موبایل و تکنولوژی، لوازم ورزشی، لوازم بهداشتی و آرایشی و همچنین گردشگری را داشته و به گفته خودش: «در حال حاضر مطالبی که برای استادکار تهیه می‌کنم برای خودم کاملا جدید هستند و در عین حال جالب! فکر می‌کنم برای خودم هم جذاب‌تر باشه که در زمینه موضوعات جدید کار کنم؛ هر چند برای به روز موندن در زمینه‌های مختلف مثل موبایل و تکنولوژی، دوست دارم در این زمینه هم فعالیت داشته باشم.» ویدا نورمحمدیان مطالعه در زمینه‌های تاریخی را جذاب می‌داند و گاه‌گاهی کتاب‌های تاریخی می‌خواند اما به گفته خودش: «معمولا فرصت اینکه بخوام کتاب خاصی در این زمینه‌ها بخونم ندارم و اغلب، کارم به مطالعه و سرچ موضوعات در اینترنت و خوندن مقالات مختلف ختم میشه.»