چگونه شعله های آتش را رنگی کنیم؟

در این مقاله می‌آموزید که چطور رنگ شعله‌ها را با کمک مواد طبیعی و شیمیایی تغییر دهید و محیط مفرح و خاطره‌انگیزی را برای خود و عزیزان‌تان ایجاد کنید.
در این مقاله می‌آموزید که چطور رنگ شعله‌ها را با کمک مواد طبیعی و شیمیایی تغییر دهید و محیط مفرح و خاطره‌انگیزی را برای خود و عزیزان‌تان ایجاد کنید.

تغییر رنگ شعله آتش یک ایده فوق‌العاده جذاب برای جشن‌ها و مناسبت‌های فضای باز است که می‌تواند جلوه‌ و هیجانی بی‌نظیر به جشن‌ها ببخشد؛ آتش‌بازی با آتشی به رنگ بنفش و یا شعله‌هایی سبز رنگ که همه را شگفت‌زده خواهد کرد. اما پرسش اینجاست که چگونه شعله های رنگی بسازیم؟ ما در این مقاله از استادکار قصد داریم تا به شما آموزش دهیم رنگ شعله‌های آتش را با روش‌هایی ساده هر بار به یک رنگ تغییر دهید، پس لطفاً با ما همراه باشید.

مقدمات تغییر رنگ شعله آتش را فراهم کنید

در این مقاله می‌خواهیم با هم یاد بگیریم که چگونه شعله های رنگی بسازیم؟ ابتدا باید سری به یک پارک یا جنگل نزدیک خانه‌تان بزنید و چند عدد میوه درخت کاج در آنجا پیدا کنید، اگر هم موفق به پیدا کردن آن نشدید، می‌توانید از یک فروشگاه چند عدد میوه کاج بخرید. توجه داشته باشید که برای شروع کار حتماً نکات ایمنی را رعایت کنید و این کار را در محلی مطمئن انجام دهید. در خانه برای انجام این آزمایش حتماً پنجره‌ها را باز بگذارید و لباس مناسبی بپوشید. مطمئن باشید با رعایت نکات ایمنی حتماً از تغییر رنگ شعله آتش شگفت زده خواهید شد.

چگونه شعله های رنگی بسازیم؟ روش کار بسیار ساده است. برای تغییر رنگ شعله آتش به مخروط‌های کاج نیاز داریم.
چگونه شعله های رنگی بسازیم؟ روش کار بسیار ساده است. برای تغییر رنگ شعله آتش به مخروط‌های کاج نیاز داریم.

با مخروط‌های کاج چگونه شعله های رنگی بسازیم؟

برای شروع ابتدا فر را روی دمای ۶۵ تا ۹۵ درجه سانتیگراد تنظیم کنید. مخروط‌های درخت کاج را روی سینی مناسبی درون فر قرار داده و بگذارید با دمای ملایم ۶۰ دقیقه داخل فر بماند تا شیره و رطوبت آن از بین برود. این کار موجب باز شدن مخروط‌ها گشته و سبب می‌گردد تا تغییر رنگ شعله آتش بهتر به چشم بیاید و رنگ‌ها حفظ شوند. توجه داشته باشید که اگر مخروط‌ها را از فروشگاه تهیه کرده‌اید، لازم به انجام دادن این مرحله از کار ندارید و می‌توانید سراغ تغییر رنگ شعله آتش بروید.

بیشتر بدانید رفع بخار شیشه ماشین چطور امکان پذیر است؟

برای درست کردن شعله‌های رنگی باید مخروط‌های کاج را به مدت ۶۰ دقیقه داخل فر قرار دهید.
برای درست کردن شعله‌های رنگی باید مخروط‌های کاج را به مدت ۶۰ دقیقه داخل فر قرار دهید.

اما حال چگونه شعله های رنگی بسازیم؟ شما نیاز به یک سطل بزرگ، انبرک، دستکش و موادی برای تغییر رنگ شعله آتش دارید. توجه داشته باشید که ترکیب برخی مواد با آتش می‌تواند به پوست شما آسیب بزند، پس حتماً از دستکش استفاده کنید و فاصله‌تان را با آتش رعایت کنید. در ادامه می‌توانید ببینید که با ترکیب هر ماده‌ای با آتشی که به وسیله میوه کاج درست کرده‌اید، چه رنگ شعله‌هایی ایجاد می‌شود.

  • ترکیب نمک خوراکی با آتش: شعله‌های زرد رنگ
  • ترکیب بوراکس یا سدیم بورات با آتش: شعله‌های زرد و سبز رنگ
  • ترکیب منیزیم سولفات با آتش: شعله‌های سفید رنگ
  • ترکیب اسید بوریک با آتش: شعله‌های سبز رنگ (این ماده را می‌توانید از داروخانه‌ها و یا جعبه کمک‌های اولیه پیدا کنید)
  • ترکیب کلرید استرانسیوم با آتش: شعله‌های قرمز (این ماده را می‌توانید از فروشگاه‌هایی که لوازم آکواریوم و ماهی عرضه می‌کنند، تهیه کنید)
  • کلرید پتاسیم با آتش: شعله‌های بنفش رنگ

مرحله نهایی تغییر رنگ شعله آتش چیست؟

برای درست کردن شعله‌های رنگی باید حدود ۲ لیتر آب گرم را داخل سطل بریزید. سپس ۱ فنجان از ماده‌ای را که موجب رنگ دادن به رنگ شعله‌تان می‌شود، به آن اضافه کنید و ترکیب را به خوبی هم بزنید. حال مخروط‌ها را به داخل این ترکیب بیندازید و اجازه دهید ۸ تا ۲۴ ساعت داخل آن بمانند. سپس با استفاده از انبرک مخروط‌ها را از داخل سطل آب بردارید و روی یک روزنامه قرار دهید تا به خوبی خشک شوند. اکنون مخروط‌های شما برای ایجاد شعله‌های رنگی آماده هستند. بهتر است به یک پیک‌نیک بروید و هرچه زودتر آن‌ها را درون آتش انداخته و همه را شگفت‌زده کنید.

بیشتر بدانید علت اصلی سوختن نوک برگ های گیاهان آپارتمانی چیست؟

شعله‌های رنگی آتش می‌تواند هیجان جشن و آتش‌بازی‌ها را دوچندان کند.
شعله‌های رنگی آتش می‌تواند هیجان جشن و آتش‌بازی‌ها را دوچندان کند.

نکاتی که باید به آن توجه کنید

  • به یاد داشته باشید که روشن کردن آتش با رنگ‌های مختلف تنها باید در محیطی باز و مطمئن انجام شود. پس از انجام دادن آن بر روی شومینه یا گاز داخل خانه اجتناب کنید.
  • هیچ‌گاه از چند ماده شیمیایی برای درست کردن چند رنگ شعله روی یک آتش استفاده نکنید، چون ممکن است با هم واکنش داده و برای سلامتی مضر باشند.
  • توجه داشته باشید که تغییر رنگ شعله آتش صرفاً برای تفریح و لذت بردن از رنگ آن است و هیچ‌گاه روی شعله‌های رنگی کباب یا هات داگ درست نکنید.
روشن کردن آتش با رنگ‌های مختلف تنها باید در محیطی باز و مطمئن انجام شود.
روشن کردن آتش با رنگ‌های مختلف تنها باید در محیطی باز و مطمئن انجام شود.

کلام آخر

تغییر رنگ شعله آتش می‌تواند ایده جذابی برای جشن‌ها و مراسم‌ها باشد، البته در هنگام انجام دادن آن به نکات ایمنی ذکر شده در این مقاله نیز توجه کنید و هیچ‌گاه به کودکان اجازه انجام این کار را ندهید. مطمئن باشید شعله‌های رنگی ایجاد شده می‌توانند هیجان جشن شما را دوچندان کنند و جلوه فوق‌العاده‌ای به آن ببخشند.

منبع: napoleonfireplaces.com

مژده عاشوری
مژده شرف عاشوری مترجمِ ورزشکار تیم استادکاره! مژده لیسانسش رو مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانسش رو فیزیولوژی ورزش خونده. مژده به نوشتن و در کنارش به فتوشاپ و ادیت عکس و ویدئو علاقه داره. مژده عاشوری به کارهای هنری علاقه داره و معمولا بخش عمده ای از زمانش رو به درست کردن کاردستی و کارهای هنری اختصاص میده. مژده در مورد کارهای هنریش میگه: «من دوست دارم همه چیز رو با خلاقیت و فکر خودم درست کنم و از کپی برداری متنفرم» مژده یکی از نویسندگان توانمند استادکار هست که میتونه در موضوعات مختلفی مثل دکوراسیون، مد و زیبایی، تغذیه و ورزش و هر موضوعی که براش جذابیت داشته باشه نویسندگی کنه. خودش میگه که: «من همیشه تنوع در نویسندگی رو بیشتر از تمرکز در یک موضوع خاص دوست دارم» مژده عاشوری یکی از طرفداران اصلی مثبت اندیشیه و کتابهای متعددی در زمینه کنترل ذهن، نیروی اراده و رازهای موفقیت مطالعه کرده. او به شدت به مثبت بودن اعتقاد داره و فکر میکنه اگر هر انسانی آرزوهاش رو دنبال کنه و در این مسیر خوش بین باشه و بخواد که پیشرفت بکنه، حتما میتونه. پیشنهاد میکنیم که مطالب مژده رو از دست ندین.