نحوه تست بارداری با وایتکس: تشخیص بارداری با وایتکس صحت دارد؟

0

آیا شما هم در مورد نحوه تشخیص بارداری با وایتکس چیزی شنیده‌اید و این سوال ذهنتان را درگیر کرده که چگونه با وایتکس بفهمیم بارداریم؟ بهتر است بدانید که در مورد چگونگی تشخیص بارداری با وایتکس هنوز شبهاتی وجود دارد و این موضوع از لحاظ علمی به اثبات نرسیده است، اما سالیان سال است که عده‌ای از این ماده برای تشخیص بارداری استفاده می‌کنند و ما در این مقاله از استادکار قصد داریم تا با نحوه تشخیص بارداری با وایتکس بیشتر آشنا شویم، با وبلاگ استادکار همراه باشید.

نحوه تشخیص بارداری با وایتکس

هنوز مشخص نیست که استفاده از وایتکس به عنوان ماده‌ای برای تشخیص بارداری چه موقع برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت؛ اما افراد زیادی هستند که تجربه استفاده از آن را دارند و با این کار نتیجه درستی در مورد بارداری خود دریافت کرده‌اند.

در واقع نحوه تشخیص بارداری با وایتکس به این گونه است که زمانی که ادرار فرد باردار با وایتکس ترکیب می‌شود، به سبب وجود هورمون‌هایی که در آن وجود دارد، واکنش نشان می‌دهد و ادرار فرد شروع به کف کردن می‌کند و حالتی جوشان به خود می‌گیرد، این نشان می‌دهد که فرد باردار است.

هورمونی که با وایتکس واکنش نشان می‌دهد و موجب ایجاد این کف کردن می‌شود گونادوتروپین جفتی انسان یا hCG نام دارد. هورمونی که ۶ روز بعد از بارداری هر روز میزان آن در خون فرد باردار بیشتر و بیشتر می‌شود و ۱۴ روز بعد از شروع بارداری میزان آن به حدی می‌رسد که توسط انواع تست‌ها قابل تشخیص خواهد بود.

نحوه تشخیص بارداری با وایتکس بسیار ساده است؛ زمانی که بعد از ترکیب ادرار و وایتکس هیچ واکنشی صورت نگیرد یا مقداری کف در آن ایجاد شود و سریع از بین برود، نشان‌دهنده این است که فرد باردار نیست. بسیاری از افراد با استفاده از همین روش ساده پی به بارداری خود برده‌اند و تجربه استفاده از وایتکس را به عنوان یکی از سریع‌ترین روش‌های تشخیص بارداری قبول دارند.

چگونگی تشخیص بارداری با وایتکس به این صورت است که برای انجام این کار باید یک لیوان یک بار مصرف بردارید و به میزان نصف لیوان وایتکس در آن بریزید و با ادرار فرد ترکیب کنید. حال سریع به لیوان نگاه کنید و توجه کنید که چه واکنشی انجام می‌شود. اگر بعد از ترکیب ادرار حالتی گازدار و کفی پیدا کرد یعنی شما باردار هستید و در غیر این صورت نتیجه تست شما منفی است.

بیشتر بدانید بدغذایی کودک چه علتی دارد؟

بسیاری از افراد برای تشخیص بارداری از روش‌های خانگی استفاده می‌کنند.
بسیاری از افراد برای تشخیص بارداری از روش‌های خانگی استفاده می‌کنند.

تست با وایتکس صحت دارد؟

تجربه نشان داده است که همه افرادی که بعد از اینکه با این آزمایش به باردار بودن خود شک کردند، برای اطمینان به پزشک مراجعه نمودند. هیچ‌گاه به طور قطع نمی‌توان به این آزمایش بسنده کرد و هیچ سازمان پزشکی این تست را تائید نمی‌کند و این تنها یک تجربه است که خیلی از افراد از آن نتیجه گرفته‌اند و خیلی دیگر هم نتیجه‌ای دریافت نکرده‌اند. در واقع بهتر است بعد از انجام این تست حتماً تست بارداری توسط پزشک نیز صورت بگیرد.

 از طرف دیگر تست وایتکس برای تعیین جنسیت نیز هیچ تأثیری نخواهد داشت و برای این کار بهتر است بعد از مدت زمان مشخص از بارداری‌تان حتماً آزمایش‌های لازم را انجام دهید و از اینکه فرزندی پسر یا دختر خواهید داشت، مطمئن شوید.

توجه داشته باشید که بخاری که از وایتکس خارج می‌شود سمی است و نباید آن را تنفس کنید و سعی کنید زمان انجام این آزمایش حتماً پنجره‌ها یا درهای اطراف را باز بگذارید تا موجب سوزش چشم و تنفس‌تان نشود. به علاوه حواستان باشد اگر زمان انجام این آزمایش واقعاً باردار باشید بوی وایتکس می‌تواند هم برای خودتان و هم فرزندتان مضر باشد و آسیب جبران ناپذیری به سلامتی هردوی شما وارد کند.

بیشتر بدانید علائم اختلال دوقطبی و راه‌کارهای درمان آن

بخاری که از وایتکس خارج می‌شود سمی است و نباید آن را تنفس کنید و می‌تواند هم برای خودتان و هم فرزندتان مضر باشد
بخاری که از وایتکس خارج می‌شود سمی است و نباید آن را تنفس کنید و می‌تواند هم برای خودتان و هم فرزندتان مضر باشد

شاید در دسترس بودن و عدم پرداخت هزینه اضافی برای تشخیص بارداری، موجب شده تا روش‌های خانگی و با استفاده از موادی همچون وایتکس در گوشه و کنار دنیا هر روز مورد استفاده قرار بگیرد؛ اما باید بدانید زمانی که واقعاً به باردار بودن خودتان شک دارید، بهتر است از روش مطمئن‌تر و ایمن‌تری برای این کار استفاده کنید تا به جواب قانع‌کننده‌ای نیز دست پیدا کنید. فراموش نکنید که استفاده بیش از حد از وایتکس و قرار گرفتن مداوم در معرض بخار آن به شدت برای سلامت مضر است، پس به هیچ عنوان هر روز اقدام به انجام چنین آزمایشی نکنید و با این کار سلامت خود را به خطر نیندازید.

بیشتر بدانید چطور بفهمیم آب مروارید چشم داریم؟

کلام آخر

بهتر است بدانید که استفاده از وایتکس برای تشخیص بارداری، هنوز از لحاظ علمی و به طور قطع به اثبات نرسیده و برای همین بهتر است در کنار این کار اگر واقعاً دوست دارید بدانید باردار هستید یا نه آزمایش‌های مطمئن‌تری انجام دهید. برای این کار می‌توانید به نزدیک‌ترین داروخانه اطراف خانه‌تان بروید و یک تست بارداری تهیه کنید و یا آزمایش‌های لازم را انجام دهید و از باردار بودنتان مطمئن شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 1 =