آموزش گام به گام تغییر رمز وای فای

0

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مهمانی به خانه تان آمده و پس از احوال پرسی از شما رمز وای فای را پرسیده یا به صورت پیش فرض به رمز وای فای ذخیره شده شما در گوشی‎اش وصل شود! اگر می‌خواهید حجم اینترنت تان تمام نشود، بهتر است اقدام به تغییر رمز وای فای کنید. در زیر چگونگی انجام این کار برایتان شرح داده شده است.

امنیت در دستگاهی به نام مودم

مودم ها و اینترنت وای فای راهی برای اتصال دائم شما به اینترنت هستند، اما خود می‌توانند به منزله منبعی نامطمئن برای این باشند که اطلاعات شخصی شما را در معرض خطر هک و ویروسی شدن سیستم قرار دهند. برای جلوگیری از این کار بهتر است که رمز وای فای خود را هرزگاهی تغییر دهید. این کار جلوی سرقت پهنای باند اینترنت شما توسط همسایه‌ها را نیز می‌گیرد. برای این کار باید وارد صفحه تنظیمات مودم خود شده و اطلاعات فعلی را وارد کنید. سپس رمز عبور را در منوی تنظیمات وای فای وارد کرده و طبق مراحل زیر عمل کنید.

راهنمای گام به گام تغییر رمز وای فای

  • ابتدا باید به تنظیمات مودم یا روتر خود وارد شوید. این کار را با استفاده از تایپ آدرسی خاص در مرورگر خود باید انجام دهید.
  • یک مرورگر اینترنت را در رایانه یا گوشی‌تان باز کرده و یکی از آدرس های ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱, ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱, ۱۹۲.۱۶۸.۲.۱, و آدرس ۱۰٫۰٫۱٫۱ (برای گوشی‌های آیفون) را در قسمت آدرس بار مرورگر تایپ کنید.
آموزش گام به گام تغییر رمز وای فای
مرورگر خود را باز کرده و آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ را تایپ کنید تا به تنظیمات مودم وارد شوید
 • اگر وارد هیچ کدام از آدرس‌های بالا نشده پنجره فرمان ویندوز را باز کرده و عبارت Cmd و سپس ipconfig را تایپ کرده و اینتر را بفشارید. به دنبال لیست کانکشن های فعال خود بگردید و آدرس آن را پیدا کنید. این همان آدرس روتر شماست که می توانید آن را وارد مرورگر کنید تا به تنظیمات دسترسی داشته باشید. در بعضی مودم ها نیز آدرس دستکاری تنظیمات به صورت نرم افزاری قید شده است و بهتر است از آدرس اختصاصی آنها استفاده کنید.
 • تغییر رمز وای فای
  از قسمت Run ویندوز عبارت Cmd را تایپ کرده و اینتر بزنید
 • تغییر رمز وای فای
  لیست کانکشن های فعال در اینجا ظاهر شده است
 • پس از اینکه وارد صفحه تنظیمات روتر یا مودم خود شدید، لازم است که نام کاربری و رمز عبور کنونی خود را وارد کنید. برای اکثر مودم‌ها ، نام کاربری admin و در برخی دیگر عبارت user است. پس از وارد کردن پسورد log in را بزنید. ( اگر پیش از این نام روتر را تغییر داده اید و اکنون آن را فراموش کرده اید، می‌توانید دکمه ریست مودم را به مدت ۳۰ ثانیه بفشارید تا تنظیمات آن به حالت پیش فرض برگردد. اکنون می‌توانید با نام کاربری و پسورد اولیه وارد شوید.)
 • پس از ورود به صفحه تنظیمات مودم، وارد بخش وایرلس شوید. البته ممکن است این قسمت را تحت نام‌های دیگری چون Wireless” یا “Wireless Settings/Setup نیز ببینید. اگر بخش وایرلس دارای چند بخش بود، وارد قسمت Wireless Security شوید.
 • به دنبال باکسی به نام password بگردید. این می تواند موارد دیگری چون  Passphrase”  یا  “Shared Key هم باشد. پسورد جدید خود را در باکس وارد کنید. برخی از روترهای مودم از شما دو بار رمز پسورد جدید را می‌خواهند تا مطمئن شوند که آن را درست وارد کرده‌اید. ( سعی کنید رمز عبوری قوی ایجاد کنید که حدس زدن آن دشوار باشد. اطلاعات شخصی خود را رمز نکنید و از کاراکترهای تصادفی و ترکیبی از حروف و اعداد استفاده کنید. یک رمز عبور قوی حداقل ۸ کاراکتر دارد).
آموزش گام به گام تغییر رمز وای فای
سعی کنید رمز عبوری قوی ایجاد کنید که حدس زدن آن دشوار باشد.
 • تغییر نوع امنیت وای فای هم می تواند در این مرحله انجام گیرد. برای امنیت بیشتر قسمت حالت امنیت را روی  WPA2 قرار دهید تا خطر هک را کمتر کنید.
 • در نهایت گزینه save یا apply را بزنید تا تغییرات شما ذخیره شوند.
 • برای اینکه مجددا با این رمز جدید به گوشی یا کامپیوتر خود وصل شوید بهتر است مودم را یک بار ری استارت کرده و مجددا با رمز ورود جدید وارد شوید.

تغییر رمز وای فای در کامپیوتر و گوشی به یک روش انجام می‌شود و می توانید برای امنیت هر چه بیشتر خود در دنیای مجازی و کاهش خطر هک شدن مودم و استفاده دیگران از اینترنت شما این کار را هرزگاهی انجام دهید. شما تاکنون رمز وای فای خود را تغییر داده اید؟ برای ما از تجربه تان بگویید.

منبع:www.wikihow.com

تعمیر موبایل و تبلت در محل

تعمیر موبایل و تبلت در محل

 • تعویض باتری موبایل و تبلت
 • تعمیر و تعویض دوربین موبایل و تبلت
 • تعمیر گوشی­ های آب خورده
 • حل مشکل وای فای و بلوتوث موبایل
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 7 =