راهنمای ست کردن ایمیل در گوشی (آیفون و اندروید)

0

ایمیل یا پست الکترونیکی سال‌های زیادی است که به‌عنوان یکی از پرکاربردترین راه‌های ارتباطی میان مردم چه برای ارسال پیام‌های خصوصی و چه نامه‌های اداری تبدیل‌شده است. سرویس‌های مختلفی از سال ۱۹۷۱ که اولین ایمیل ارسال شد تاکنون با هدف سرعت بخشیدن به مکاتبات اداری و شخصی شما به وجود آمدند که هرکدام هدف‌گذاری متفاوتی نیز برای جذب کاربر به سمت خود دارند، این اهداف می‌تواند علاوه بر سرعت انتقال پیام، امنیت اطلاعات شخصی کاربر، محیط ساده و روان مناسب انواع رده سنی و بسیاری از فاکتور های دیگر نظیر تفکیک انواع ایمیل ها با هدف از دست ندادن ایمیل های مهم‌تر برای کاربر باشد. خوشبختانه روش‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید با تنظیم ایمیل در گوشی خود، در اولین فرصت ایمیل دریافتی‌تان را مشاهده کنید.

همان‌طور که گفتیم شما ممکن است از ایمیل استفاده‌های متفاوتی داشته باشید، تصور کنید دانشجو هستید و به استاد خود ایمیل می­دهید و منتظر پاسخ او هستید و لازم است به‌صورت مداوم ایمیل خود را چک کنید. یکی از اهداف سرویس‌های ارائه‌دهنده ایمیل این است که شما در اولین فرصت ایمیل دریافتی خود را مشاهده کنید و آن را از دست ندهید. راه‌های مختلفی برای اینکه شما هیچ‌وقت ایمیلی را از دست ندهید وجود دارد، در این مطلب قصد داریم نحوه تنظیم ایمیل در گوشی ‌های اندروید و آیفون را بیان کنیم.

در این مطلب می‌خوانید:

  • راهنمای تنظیم ایمیل در گوشی های اندروید
  • نحوه حذف یک اکانت ایمیل از گوشی های اندروید
  • تنظیم اعلانات دریافت ایمیل در گوشی اندروید
  • راهنمای تنظیم ایمیل در گوشی های آیفون
ست کردن ایمیل به روی گوشی اندروید و آیفون
این روزها ست کردن ایمیل (جیمیل ) روی گوشی‌های هوشمند یکی از اولین کارهاییست که پس از خرید تلفن همراه باید انجام دهید چرا که جیمیل کاربردهای بسیاری به روی تلفن‌های هوشمند (بخصوص گوشی‌های اندروید) دارد.

راهنمای تنظیم ایمیل در گوشی های اندروید

مراحل زیر را به ترتیب برای تنظیم ایمیل در گوشی های اندرویدی انجام دهید

گام اول:

در صفحه هوم (خانه) گوشی مسیر Apps -> Settings -> Accounts را بروید و برنامه Email را انتخاب کنید.

گام دوم:

گزینه Add account را انتخاب کنید و نوع ایمیلی که دارید را از قبیل گوگل، یاهو و… انتخاب کنید. سپس ایمیل و پسورد خود را وارد کنید و یا اینکه ایمیل جدیدی برای خود بسازید.

گام سوم:

گزینه OK را برای پذیرفتن شرایط خدمات بزنید و منتظر بمانید که وارد شوید.

گام چهارم:

در این مرحله گزینه‌های مختلفی قرار دارد که شما با تیک زدن می‌توانید از آن‌ها استفاده ببرید. این خدمات شامل: دریافت اخبار، وضعیت آب‌وهوا و دیگر پیشنهاد‌های گوگل پلی به شما خواهد بود.

گام پنجم:

وقتی برای اولین بار تنظیم ایمیل در گوشی را انجام می‌دهید به شما گزینه‌های همگام‌سازی (synchronise) مختلفی اعم از همگام‌سازی مخاطبین، برنامه‌ها، گوگل پلی، گوگل درایو، جی میل و… پیشنهاد می‌شود که برحسب نیاز خود می‌توانید آن‌ها را فعال کنید، در این مورد برای دریافت ایمیل‌ها گزینه Sync Gmail را حتماً تیک بزنید و به مرحله بعد بروید.

ست کردن ایمیل در گوشی‌های اندروید

نحوه حذف یک اکانت ایمیل از گوشی های اندروید

برای حذف اکانت ایمیل قبلی خود به مسیر Apps -> Settings -> Accounts بروید و وارد بخش Email شوید و با انتخاب یکی ا اکانت های موجود گزینه Remove account را انتخاب کنید.

تنظیم اعلانات دریافت ایمیل در گوشی اندروید

قدم اول:

از صفحه هوم گوشی به مسیر Apps -> Settings -> Accounts بروید و گزینه Email را انتخاب کنید و وارد قسمت Setting یا تنظیمات مخصوص بخش ایمیل بشوید.

قدم دوم:

در این قسمت مطمئن شوید که گزینه Email notification فعال می‌کنید. همچنین از بخش Select ringtone نیز می‌توانید صدای زنگ خاصی را برای لحظه دریافت ایمیل خود انتخاب کنید.

تنظیمات ایمیل در اندروید
شما می‌توانید در تنظیمات گوشی خود صدای نوتیفیکیشن یا اعلان دریافت ایمیل را تغییر داده یا به حالت بی صدا در بیاورید.

راهنمای تنظیم ایمیل در گوشی های آیفون

مراحل زیر به‌صورت گام‌به‌گام نحوه تنظیم ایمیل در گوشی های آیفون را نشان می‌دهد. توجه کنید که این تنظیمات برای آیفون ۵ ذکرشده ولی این مسیرها در تمام گوشی‌های ios مشابه است.

گام اول:

از روی صفحه اول نمایش گوشی وارد بخش تنظیمات یا Setting شوید و از میان گزینه‌های پایین‌تر وارد بخش Mail, Contacts, Calendars بشوید.

گام دوم:

گزینه …Add Accointرا انتخاب کنید و از میان سرویس‌های ارائه‌دهنده خدمات ایمیل یکی را انتخاب کنید. در این آموزش ما جی­میل را انتخاب کردیم.

گام سوم:

در صفحه که نمایش داده می‌شود شما می‌بایست آدرس و پسورد ایمیل خود را به همراه اسم دلخواه خود انتخاب کنید.

گام چهارم:

پس‌ازاینکه به اکانت خود متصل شدید و همگام‌سازی اطلاعات شما صورت گرفت شما می‌توانید دو گزینه تقویم Calendarsو یادداشت­ها Notes را نیز فعال کنید تا اطلاعات موجود در اکانت شما اعم از مناسبت‌ها و یادداشت‌هایتان وارد گوشی جدید شود. درنهایت با انتخاب گزینه Save تغییرات را ذخیره نمایید.

ست کردن و تنظیمات جیمیل در آیفون
ست کردن ایمیل در آیفون بسیار ساده است فقط کافیست در تنظیمات خوشی وارد گزینه Mail, Contantcs, Calendars شوید تا به راحتی مراحل بعدی ست کردن ایمیل را طی کنید.

سخن آخر:

همان‌طور که مشاهده کردید همگام‌سازی و دریافت اعلانات و تنظیم ایمیل در گوشی مراحل ساده‌ای دارد. در مطالب آتی نحوه تنظیم اعلانات ایمیل در لپ‌تاپ یا PC را نیز بررسی می‌کنیم. توجه کنید استفاده از برنامه و اپلیکیشن های شخص ثالث یا غیررسمی که در ظاهر ممکن است خدمات و سرعت دسترسی بیشتری به شما دهند به لحاظ امنیت کاربر از سوی کارشناسان توصیه نمی‌شود.

منبع: (digitalunite (iphone & android

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − 1 =