۲۷ ترکیب رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی

0

در طراحی‌های داخلی، رنگ‌ها نقش بسیار مهمی را بازی می‌کنند. در این میان بسیاری از طراحان، از ترکیب رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی استفاده‌های بسیاری می‌کنند، چرا که رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی می‌توانند شگفتی‌های زیادی بیافرینند. از این رو ما قصد داریم در این مطلب شما را با بهترین ترکیبات رنگ های خنثی در طراحی داخلی آشنا نماییم. با استادکار همراه شوید.

ترکیب رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی

در زمینه طراحی داخلی، خنثی یعنی بدون رنگ! به نظر می‌رسد رنگ‌های خنثی از قبیل بژ، عاجی، خاکستری و سایه‌های مختلف سفید، بدون رنگ هستند، اما در بسیاری از موارد این رنگ‌ها می‌توانند اثرات شگفت انگیزی ایجاد نمایند. از رنگ‌های خنثی در دکوراسیون داخلی می‌توان به دو شیوه مختلف استفاده کرد: یکی به عنوان تم اصلی برای ایجاد فضایی آرام و دیگری به عنوان پیش زمینه‌ای برای استفاده از رنگ‌های تند. در ادامه با بهترین ترکیب رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی آشنا خواهید شد:

رنگ های خنثی می توانند در دکوراسیون داخلی به زیبایی عمل کرده و محیطی جذاب را پدید آورند.
رنگ های خنثی می توانند در دکوراسیون داخلی به زیبایی عمل کرده و محیطی جذاب را پدید آورند.

رنگ زیبای خاکستری

مانند اکثر رنگ‌های خنثی، همه خاکستری‌ها یکسان نیستند. این رنگ در طیف گسترده‌ای از سایه روشن‌های مختلف با ظرافت‌های فراوان وجود دارد که می‌تواند شیوه‌ای متفاوت را در حوزه ترکیب رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی در اختیار طراحان داخلی قرار دهد. ابتدا لازم است بدانید که چه سبکی را می‌خواهید در فضا پیاده سازی کنید، سپس می‌توانید از طیف مختلف رنگی خاکستری، رنگ مورد علاقه خود را بیابید.

بیشتر بدانید اجرای دکوراسیون زرد و طوسی، دکوراسیون زرد و بنفش

یکی از بهترین رنگ های خنثی رنگ خاکستری است که شما می توانید به کمک آن محیطی شیک و مدرن بسازید.
یکی از بهترین رنگ های خنثی رنگ خاکستری است که شما می توانید به کمک آن محیطی شیک و مدرن بسازید.

رنگ‌های خنثی کلاسیک

عشق خود را به رنگ‌های خنثی از طریق ترکیب رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی در مبلمان، فرش و سایه روشن‌ها در منزل پیاده سازی کنید. نقره‌ای، خاکستری ذغالی و سفید را برای تزئینات مهیج منزل ترکیب کنید و یا اینکه می‌توانید این ترکیبات را با رنگ طلایی در بخشی از خانه ایجاد نمایید. دوزهای کوچک رنگی نمی‌توانند جلوه دیوارهای خاکستری رنگ را بگیرد.

رنگ های خنثی کلاسیک با ترکیبات طلایی می توانند خانه ای مهیج و محیطی جذاب ایجاد نمایند.
رنگ های خنثی کلاسیک با ترکیبات طلایی می توانند خانه ای مهیج و محیطی جذاب ایجاد نمایند.

سایه‌ها از بهترین ترکیب رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی

اگر به دنبال رنگ‌های خنثی نیستید، می‌توانید به وسایل و چیدمانی بی‌رنگ اما با سایه‌های مختلف فکر کنید. رنگ‌های خنثی با تناژ تیره، رنگ‌هایی جذاب هستند که آرامش را به رنگ‌های تند باز می‌گردانند و زیبایی را افزون می‌کنند. این در حالی است که سفید، یک پالت رنگ را زنده می‌کند. استفاده از مبلمان رنگی در کنار دیوارهای ذغالی ترکیبی بسیار جذاب را ایجاد می‌کند. از طرفی برخی از وسایل دکوراتیو طلایی رنگ با دیوارهای سفید باقی مانده‌ به فضا روح می‌بخشند. (برای اطلاع از ویژگی‌های کامل روانشناسی رنگ زرد، مطلب روانشناسی رنگها را بخوانید.)

رنگ سیاه و سفید

رنگ آمیزی تند و تیز هنگامی که به رنگ‌های خنثی فکر می‌کنید، جایگاهی ندارد. با این حال، هنگامی که شما با رنگ‌ها و الگوهای با کنتراست بالا بازی می‌کنید، به یک طراحی برجسته و تأثیرگذار دست خواهید یافت. جسور باشید و رنگ آمیزی مدرن را برگزینید. کاشی کاری‌های سیاه و سفید در یک راهروی طویل، می‌تواند ترکیب رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی را برای شما انجام دهند.

رنگ‌های خنثی با کنتراست بالا

آشپزخانه‌ای با طراحی سیاه و سفید جلوه‌ای بسیار زیبا و مدرن دارد. تضاد رنگی که بین کابینت‌ها با دیوار وجود دارد، طراحی با کنتراست بالا و تضاد رنگی را پدید می‌آورد.

طراحی های داخلی با رنگ های خنثی با کنتراست بالا می‌توانند تضاد فوق العاده ای را در فضا ایجاد نمایند.
طراحی های داخلی با رنگ های خنثی با کنتراست بالا می‌توانند تضاد فوق العاده ای را در فضا ایجاد نمایند.

رنگ خاکستری گرم

خاکستری اغلب به عنوان رنگ خنثی محسوب می‌شود، اما بعضی از سایه‌های این رنگ می‌تواند ویژگی یک رنگ گرم را داشته باشد که از سردی غالب در فضا بکاهد. این رنگ را می‌توانید در کنار رنگ‌های پرشور به کار برده و ترکیبی جذاب ایجاد نمایید. به نظر طراحان داخلی، رنگ خاکستری گرم می‌تواند یک جایگزین مناسب برای رنگ سفید باشد.

رنگ گرم و خنک

بهترین انتخاب برای رنگ فضای دکوراسیون شما، در پالت رنگی است که در اختیار دارید. این به آن معنی است که با چیدمان رنگ های مختلف در کنار یکدیگر می‌توانید ترکیب رنگ‌های جذابی را ایجاد نمایید.

طلایی و نقره ‌ای

یکی از بهترین ترکیبات رنگی که می‌توانید با رنگ‌های خنثی ایجاد کنید، استفاده از رنگ‌های نقره‌ای و طلایی است. رنگ‌های نقره‌ای و طلایی، انتخابی جسورانه است و حضور آن‌ها در دکوراسیون داخلی می‌تواند جلوه‌ای زیبا به فضا ببخشد.

الگوهای هندسی چندگانه

اگر فکر می‌کنید که طرح‌ها و ترکیبات ساده از رنگ‌های خنثی نمی‌تواند برای شما هیجان انگیز باشد، می‌توانید از طرح‌‌های هندسی استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید از خطوط مستقیم برای اتاق‌های غذاخوری استفاده نمایید و از طرح‌های دوار در مکان‌های دیگر استفاده نمایید. شما می‌توانید با ترکیب رنگ‌های خنثی و سایر رنگ‌ها با طرح‌های هندسی، فضایی بسیار زیبا و جذاب ایجاد نمایید.

برای استفاده از رنگ های خنثی می‌توانید از الگوهای هندسی چندگانه استفاده کنید و با این خطوط فضایی بی‌نظیر را خلق کنید.
برای استفاده از رنگ های خنثی می‌توانید از الگوهای هندسی چندگانه استفاده کنید و با این خطوط فضایی بی‌نظیر را خلق کنید.

تمامی رنگ‌های خنثی در یک ترکیب

اگر به دنبال اضافه کردن کمی گرما به دکوراسیون هستید، اما نمی‎‌خواهید فضایی رنگی داشته باشید، می‌توانید رنگ سیاه را امتحان کنید. رنگ سیاه ظاهری پویا ایجاد می‌کند در حالی که می‌توانید ترکیب رنگ خنثی را در فضا حفظ نمایید. انتخاب کفپوش چوبی تیره، دیوارهای خاکستری و مبلمان سیاه و وسایلی به رنگ خنثی، ترکیبی زیبا از رنگ‌های خنثی پدید می‌آورد.

رنگ سفید دوست داشتنی

سفید مایل به طلایی، کمی گرم‌تر از رنگ سفید خالص است و می‌تواند یک فضای آرامش‌بخش را ایجاد نماید. پس اگر می‌خواهید از سفید استفاده نمایید، آن را با رنگ طلایی ترکیب نمایید تا محیطی گرم را با این ترکیب رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی پدید آورید.

رنگ‌ منسجم خنثی

اگر می‌خواهید فضایی منسجم در کل خانه ایجاد نمایید، می‌توانید ترکیبات رنگی را در تمامی فضای خانه برقرار سازید. اما برای جلوگیری از یکنواخت شدن، می‌توانید برای پرده‌ها و مبلمان از پارچه‌های طرح‌دار نیز استفاده نمایید.

بافت‌ها در ترکیبات رنگ خنثی

بافت‌ها برای تقویت رنگ‌های خنثی مهم است. دوران پارچه‌های ساده به پایان رسیده است و اکنون شما می‌بایست برای استفاده از رنگ‌های خنثی، بافت‌ها را برای مبلمان و پرده‌ها و دیگر وسایل نیز تغییر دهید. چرم‌ها، چوب و فلز می‌توانند این ترکیبات رنگی خنثی را به بهترین شکل ممکن نمایان سازند.

ترکیب کرم لاته

دقیقا مانند قهوه‌های دلپذیری که می‌نوشید، رنگ‌پردازی با کرم لاته می‌تواند ایده‌ای جذاب برای دکوراسیون اتاق و فضای منزل شما باشد. این رنگ هاله‌ای از رنگ طلایی دارد و در نهایت شما با یک ترکیب رنگ فوق العاده رو به رو خواهید شد.

رنگ های قهوه ای و ترکیب آن ها با رنگ کرم می تواند یک ایده خوب و فوق العاده برای دکوراسیون فضای منزل باشد.
رنگ های قهوه ای و ترکیب آن ها با رنگ کرم می تواند یک ایده خوب و فوق العاده برای دکوراسیون فضای منزل باشد.

تقویت رنگ‌های خنثی

برای اجتناب از ایجاد فضایی خسته کننده، از تنوع بافت‌ها در رنگ‌های خنثی استفاده کنید. در ابتدا مشخص کنید که آیا رنگ خنثی انتخابی شما، تناژی گرم و یا سرد دارد. سپس بهتر است ترکیباتی از بافت‌های مختلف در فضا ایجاد کنید، به عنوان مثال جنس پرده، مبلمان، فرش و … با یکدیگر متفاوت باشد. با این کار می‌توانید رنگ‌های خنثی را در دکوراسیون داخلی تقویت نمایید.

سایه‌هایی از رنگ‌های خنثی

سایه‌های مختلفی از یک رنگ در طراحی داخلی ایجاد نمایید؛ مثلا سایه‌های متفاوت از رنگ کرم و خاکستری که با یک نورپردازی جذاب، فضایی فوق‌العاده را برای شما می‌سازند. این روش برای ساخت فضایی دنج و آرامش‌بخش مانند اتاق خواب‌ها نیز گزینه‌ای مناسب است.

رنگ‌های خنثی رومانتیک

هرگز قدرت رنگ صورتی را دست کم نگیرید. استفاده از رنگ صورتی کمرنگ، فضای بسیار جذابی را ایجاد می‌کند. ترکیب این رنگ با رنگ قهوه‌ای، ترکیب فوق العاده‌ای خواهد شد.

پس‌زمینه‌هایی از رنگ خنثی

توجه داشته باشید که انتخاب پس‌زمینه‌هایی از رنگ‌های خنثی می‌توانند انتخاب‌های فوق العاده‌ای برای فضای خانه شما باشد. اگر عاشق رنگ‌های ملایم هستید، حتما مراقب تناژ رنگی سبز یا طلایی باشید. در فضایی که رنگ سفید وجود دارد، انتخاب رنگ‌های خنثی با تناژ قهوه‌ای و یا عسلی گزینه‌های مناسبی هستند.

خاکستری‌های رنگی

سایه‌های رنگ خاکستری می‌توانند گرم یا سرد باشند. اگر عاشق رنگ خاکستری هستید می‌توانید در دکوراسیون داخلی از رنگ‌های خاکستری مختلفی در کنار یکدیگر استفاده نمایید.

رنگ‌های خنثی تیره

دیوارهایی با رنگ‌های تیره خنثی می‌توانند فضای زیبا و دنجی را ایجاد نمایند اما یک خطا می‌تواند فضای اتاق را به یک غار دلگیر تبدیل کند. برای جلوگیری از این کار می‌توانید از رنگ سفید استفاده کنید تا تیرگی فضا را بگیرد. همچنین استفاده از وسایل دکوراتیو قرمز نیز می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

رنگ‌های خاکستری تیره

مجموعه‌ای از رنگ‌های خاکستری غالبا رنگ‌هایی تیره نیستند. در صورت استفاده درست از این رنگ‌ها، می‌توانید فضایی بسیار زیبا و آرام ایجاد نمایید.

انتخاب رنگ خاکستری تیره و ترکیب آن با رنگ‌هایی مانند سفید می تواند فضایی آرام و زیبا بسازد.
انتخاب رنگ خاکستری تیره و ترکیب آن با رنگ‌هایی مانند سفید می تواند فضایی آرام و زیبا بسازد.

رنگی رنگی

اگر می‌خواهید از عناصر رنگی در دکوراسیون داخلی در کنار رنگ‌های خنثی استفاده کنید، می‌توانید از سایه روشن‌ها نیز بهره بگیرید. وقتی رنگ‌های خنثی را مورد آزمایش قرار می‌دهید، خواهید دید که این رنگ طی گذر روز و با تغییر نورپردازی، جلوه‌های مختلفی از خود بروز می‌دهند.

ترکیب رنگ‌های خنثی

هنگام استفاده از ترکیب رنگ‌های خنثی، از الگوها و طرح‌های مختلفی استفاده کنید تا انسجام رنگ‌ها را حفظ نمایید. به عنوان مثال ترکیب کفش پوش‌های خاکستری با وسایل سفید، بهترین ترکیب رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی خواهد بود.

رنگ سفید مرواریدی

رنگ سفید، طیف‌های مختلفی دارد که سفید مرواریدی یکی از آن‌ها است. این رنگ خنثی می‌تواند به زیباترین شکل ممکن در دکوراسیون داخلی شما جلوه کند و با وسایل دیگر نیز همخوانی داشته باشد.

پرهیز از استفاده از رنگ‌های خنثی اصلی

درست است که رنگ سفید، رنگی خنثی محسوب می‌شود، اما بهتر است از استفاده زیاد از رنگ سفید خالص بپرهیزید. بنا به گفته طراحان داخلی، بهتر است همیشه به دنبال رنگ‌هایی باشید که کمی مایل به خاکستری و خامه‌ای باشد.

سخن پایانی

همان‌طور که خواندید، ترکیب رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی، می‌توانند فضایی بسیار آرام و زیبا را برای محیط شما ایجاد نمایند، کافی است هر رنگ را در مکان درست و با ترکیب با رنگ‌های دیگر استفاده نمایید.

منبع: bhg.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − هفت =