چگونه صندلی اداری،گردان و صندلی هیدرولیک را تعمیر کنیم ؟

0

در مقاله جک آرام‌بند برای درِ منزل به بررسی نصب و تعمیر جک آرام بند پرداختیم، اکنون تصمیم گرفتیم به تعمیر جک صندلی هیدرولیک اداری یا صندلی هیدرولیک بپردازیم. همانطور که می‌دانید صندلی یکی از مهم‌ترین مبلمان یک فضای اداری یا اتاق کار است و صندلی نیز درست مثل هر گونه مبلمان یا تجهیزات دیگری ممکن است در صورت استفاده بلند مدت دچار آسیب و خرابی شود از این رو چون بیشتر وقت خود را در روز با صندلی سپری می‌کنیم بایستی در صورت بروز هرگونه آسیبی فورا آن را تعمیر کنیم. حال اگر می‌خواهید خودتان در این کار استاد شوید در این مقاله همراه با اپلیکیشن درخواست خدمات استادکار باشید تا با روش‌های تعمیر صندلی اداری آشنا شوید.

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

چرا باید صندلی اداری را تعمیر کنیم؟

تصور کنید بیش از نیمی از روز خود را مجبور هستید بر روی یک صندلی ثابت بنشینید و به کارهای خود بپردازید، در چنین شرایطی داشتن یک صندلی خوب و استاندارد در کنار موارد دیگر یک موضوع بسیار مهم است. منظور از صندلی استاندارد این است که تمام موارد مختلف از نوع جک صندلی گرفته تا پایه آن و طراحی ارگونومیک و …  باید به گونه‌ای باشد که سلامت فرد را تضمین کند.

از طرفی استفاده طولانی مدت از هر وسیله‌ای ممکن است آسیب‌هایی را نیز در بر داشته باشد. به طور مثال ممکن است جک یا چرخ‌های صندلی خراب شود که در چنین مواردی پیشنهاد می‌شود قطعات خراب شده را تعمیر یا جایگزین کنید تا در هزینه‌های خرید صندلی جدید صرفه جویی شود.

مشکلات رایج صندلی اداری و هیدرولیک و ارائه راه‌حل برای آن

به دلیل استفاده روزانه برای مدت زمان طولانی ممکن است صندلی اداری شما دچار آسیب‌هایی شود که با چند تعمیر ساده دوباره قابل استفاده می‌شود در نتیجه خالی از لطف نیست اگر با راه‌حل‌های تعمیر صندلی اداری توسط خودمان آشنا شویم:

تعمیر نشیمن صندلی اداری

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که برای هر صندلی اداری ممکن است پیش آید، نشت کردن نشیمن آن است که می‌توان آن را تعمیر کرد. دلیل اصلی نشست کردن نشیمن صندلی، خالی شدن سیلندر گاز در محفظه پیستون صندلی است. در واقع کار اصلی سیلندر گاز نگه داشتن نشیمن صندلی رو به بالا به کمک فشار زیاد است حال اگر این سیلندر گاز خالی شود نشیمن صندلی فرم خود را از دست می‌دهد. در چنین مواردی برای تعمیر صندلی اداری بایستی به دنبال تعویض سیلندر بود. البته هر فردی نمی‌تواند این کار را انجام دهد پس بهتر است از یک تعمیرکار صندلی حرفه‌ای کمک بگیرید.

تعمیر صندلی اداری هیدرولیک
نشست نشمین صندلی اداری ممکن است عواقب مختلفی مانند ناراحتی در ناحیه کمر و یا حتی گردن را به همراه داشته باشد از این رو در صورت بروز چنین مشکلی بهتر است حتما به  دنبال تعمیر صندلی اداری باشید.

تعمیر پایه صندلی اداری

آیا تا به حال به محض نشستن بر روی صندلی اداری، نا متعادل بودن را احساس کرده‌اید؟! معمولا عدم پایداری جز دسته مشکلات مربوط به پایه صندلی‌های چرخ‌دار و هیدرولیک است که قابل تعمیر است. برای تعمیر پایه صندلی اداری ابتدا باید نگاهی به چرخ‌های صندلی بی‌اندازید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. جالب است بدانید هم پایه و هم چرخ‌های صندلی اداری قابل تعویض هستند پس نیازی به صرف هزینه دوباره برای خرید یک صندلی اداری ندارید زیرا می‌توانید قطعات آن را تعویض و یا تعمیر کنید. پیشنهاد می کنیم مقاله برطرف کردن جای سوختگی سیگار روی مبل را نیز مطالعه کنید .

تعمیر جک صندلی گردان تعمیر جک صندلی اپن
از آنجا که پایه صندلی و چرخ‌ها به یکدیگر متصل هستند، مشکل عدم پایداری صندلی مربوط به هر دو قطعه است که در صورت خراب شدن هر کدام می‌توان آن را تعویض کرد.

تعمیرجک گازی تنظیم ارتفاع صندلی اداری

همانطور که می‌دانید صندلی‌های اداری اغلب مجهز به یک جک مخصوص تنظیم ارتفاع هستند. حال گاهی اوقات ممکن است هرچه تلاش می‌کنید جک به درستی کار نکند و با مشکل روبه‌رو شوید. در چنین مواقعی شما می‌توانید با بررسی چند بخش مختلف خودتان تعمیر صندلی اداری را به دست بگیرید:

 • برای این کار ابتدا باید صندلی را روی زمین بخوابانید تا امکان تسلط شما به بخش‌های مختلف آن بیشتر شود.
 • سعی کنید تمام بدنه مربوط به ستون صندلی و نشمین را به کمک پیچ گوشتی و آچار باز کنید.
 • داخل ستون صندلی را یا دقت بررسی کنید
 • سپس به بررسی بخش‌های مختلف از پایه و جک صندلی بپردازید. معمولا هنگام بررسی قطعات باید به دنبال نشانه‌هایی از پوسیدگی یا شکستگی قطعات باشید. البته در کنار، حتما اهرم مربوط به تنظیم ارتفاع را نیز چک کنید تا بتوانید ایراد کار را پیدا کنید. به طور مثال اگر اهرم کنترل ارتفاع خمیده شده باشد باید توسط ابزارهایی چون آچارلوله آن را دوباره صاف کنید.
تعمیر صندلی اداری توسط خودتان جک صندلی گردون
اگر اهرم کنترل ارتفاع صندلی به صورت متعدد خراب یا خمیده می‌شود نشان دهنده آن است که تحمل فشار را ندارد و می‌توان این قطعه را تعویض کرد.

تعمیر چرخ‌های صندلی اداری

یکی از مزیت‌های بسیار خوب صندلی‌های اداری نسبت به سایر صندلی‌ها این است که اکثر قطعات آن قابل تعویض هستند از این رو شما می‌توانید با عیب یابی صحیح قطعه مورد نظر را تعویض کنید. و اما یکی دیگر از مشکلات رایج در تعمیر صندلی اداری مربوط به چرخ‌های آن است. در واقع طراحی ارگونامیک در این مدل صندلی‌ها سبب شده تا حالت گردان داشته باشد در نتیجه اگر صندلی اداری شما تحرک خود را از دست بدهد در واقع عملکرد ارگونومیک خود را از دست داده است.

تعمیرات مبلمان و سرویس خواب

تعمیرات مبلمان و سرویس‌خواب

 • تعمیر مبلمان اداری، راحتی، استیل، چرمی، پارچه ای و...
 • ساخت سرویس خواب، کمد، ویترین و تمامی منسوجات چوبی
 • تعمیر و تغییر مدل رویه مبلمان
 • رنگ کاری مبلمان و منسوجات چوبی
دریافت این خدمت از استادکار

حال در چنین مواقعی برای تعمیر صندلی اداری چرخ‌ها را به طور کامل بررسی کنید و در صورت کثیف بودن آن‌ها را کاملا تمیز کنید و اگر چرخش آن‌ها کند است حتما روغن کاری کنید. گاهی اوقات ممکن است در قسمت اهرم چرخشی چرخ‌ها آشغالی گیر کرده باشد که مانع چرخیدن شود که در چنین مواقعی بهتر است حتما چرخ‌ها را بشویید و در برخی موارد دیگر ممکن است چرخ‌ها ساییده شده باشند که لزوما تعویض آن‌ها بهترین راه‌حل است.

تعمیر چرخ‌ ها و جک صندلی گردان و اداری
وظیفه اصلی ارگونومیک بودن صندلی اداری بر عهده چرخ‌ها است در نتیجه در صورت بروز هرگونه آسیبی بهتر است به طور کامل چرخ‌ها را بررسی کرد و از سالم بودن آن‌ها مطمئن شد و در صورت نیاز با یک نمونه با کیفیت تعویض شود.

تعمیر پشتی صندلی اداری

وقتی صحبت از صندلی اداری می‌شود بارزترین مشخصه‌ای که هر فروشنده‌ای به آن اشاره می‌کند ارگونومیک بودن آن است. منظور از ارکونومیک بودن یعنی طراحی خاص در بدنه صندلی که سبب تحرک می‌شود. به طور مثال چرخ‌های صندلی اداری بخشی از طراحی ارگونومیک هستند و بخش بسیار مهم دیگر ارگونومیک بودن صندلی اداری، پشتی آن است. دقت کرده‌اید که پس از مدت زمان زیادی کار کردن دوست دارید به یک پشتی منعطف تکیه دهید تا خستگی‌تان درآید؟ این دقیقا همان وظیفه‌ای است که پشتی صندلی اداری بایستی انجام دهد.

حال اگر پشتی صندلی شما عملکرد صحیحی ندارد شما بایستی به تعمیر آن بپردازید. معمولا برای تعمیر پشتی باز و بسته کردن پیچ‌ها می‌تواند کافی باشد اما اگر مشکل اساسی باشد و مربوط به جک داخلی آن باشد نیاز است از افراد ماهر و اهل فن کمک بگیرید تا جزئیات مربوط به آن را تعمیر کنند. می توانید مقاله آموزش کامل رنگ کاری مبل را نیز مشاهده کنید .

تعمیر پشتی صندلی اداری
عملکرد صحیح پشتی صندلی اداری اهمیت بسیاری بر روی سلامت فرد دارد در نتیجه یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که همیشه از درست بودن آن باید اطمینان حاصل کرد، پشتی صندلی اداری است.

سخن آخر

استفاده از صندلی اداری مطیت‌های بسیاری دارد. به طور مثال شما احساس راحتی بیشتری دارید و می‌توانید مدت زمان طولانی بدون خستگی از آن استفاده کنید، طراحی ارگونومیک آن سبب شده تا فرم بدن شما به راحتی با صندلی هماهنگ شده و به خاطر متحرک بودن آن هرگز احساس خستگی نکنید و در نتیجه سلامت بدن شما نیز حفظ می‌شود. ز این رو در حفظ و نگهداری صندلی اداری بایستی به نکات لازم و ضروری توجه کرد و در مواقع لزوم یا آسیب حتما به تعمیر صندلی اداری بپردازیم و یا تعمیر آن را به دست افراد خبره در این زمینه بسپاریم. حال اگر شما نیز تجربه‌ای در زمینه تعمیر صندلی اداری داشته‌اید می‌توانید با ما به اشتراک بگذارید. اگر علاقه مند هستید تا بدانید نگهداری از مبلمان چرم چگونه است ؟ مقاله استادکار در این مورد را بخوانید .

نجاری و تعمیرات چوب

نجاری و تعمیرات چوب

 • تمامی خدمات نجاری و ساخت سازه های چوبی
 • طراحی ساخت و نصب سرویس های چوبی
 • طراحی و ساخت کمد دیواری، سرویس خواب، بوفه، دراور، ویترین، میز، صندلی
 • تعمیر و نصب انواع مصنوعات چوبی
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =