دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام

2

آیا تاکنون به سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی خانه‌تان توجه کرده‌اید؟ سرویس بهداشتی و حمام عموما در معرض دید زیادی قرار ندارند، به همین دلیل است که به دکوراسیون آن‌ها اهمیت نمی‌دهیم. حمام و سرویس بهداشتی کوچکترین و در عین حال پرکاربردترین اتاق خانه محسوب می‌شوند. بنابراین دکوراسیون شیک و زیبای این فضا می‌تواند آن‌ را به فضایی شیک و کاربردی تبدیل کند. فرقی نمی‌کند که طرفدار کدام سبک دکوراسیون داخلی هستید، در هر صورت کاشی و سرامیک، شیرآلات، سینک دستشویی و اکسسوری‌های مختلف در سبک دکوراسیون سرویس‌بهداشتی منزل شما بسیار تاثیرگذار است. در این مقاله قصد داریم شما را با اهمیت و اصول دکوراسیون سرویس بهداشتی آشنا کنیم و همچنین انواع سبک طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی را معرفی کنیم.

اهمیت دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

چه حمام و توالت از یکدیگر جدا باشد و چه در یک فضا به عنوان سرویس بهداشتی، در اتاق مستر و یا در سالن اصلی خانه قرار گیرد؛ چیدمان آن‌ها مهم است. شاید ظاهرا سرویس بهداشتی و حمام سهم کوچکی از فضای خانه ما را اشغال کرده باشند، اما باید بدانید که تصمیم در مورد نحوه چیدمان این دو مکان، گاهی از تصمیم برای انتخاب دکوراسیون کل محیط خانه سخت‌تر است و به دقت بیشتری نیاز دارد. چیزی که در دکوراسیون این فضا اهمیت دارد، آشنایی با اصول دکوراسیون سرویس بهداشتی و توجه به ریزترین جزئیات مربوط به چیدمان این قسمت از خانه شماست. در ادامه مقاله به مواردی که در دکوراسیون از اهمیت بالایی برخوردارند، می‌پردازیم.

شیک‌ترین دکوراسیون حمام و دستشویی
سعی کنید با توجه کردن به نکاتی هوشمندانه در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام خود، ظاهر آن‌ها را دگرگون کنید.

پرده حمام

چه سرویس بهداشتی کوچکی داشته باشیم و چه بزرگ، می‌بایست طوری چیدمان و طراحی را انجام دهیم که قسمت توالت، روشویی و دوش حمام از یکدیگر جدا باشند. این تقسیم فضا به کمک پرده حمام به راحتی انجام می‌شود. رنگ و طرح پرده حمام در سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام موثر است. طرح‌های فانتزی و ساده با رنگ روشن مناسب سرویس بهداشتی مدرن و یا سرویس بهداشتی مینیمالیسم است. پرده‌های دو رنگ و حاشیه‌دار نیز در سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی کلاسیک و لوکس به کار می‌رود.

راه‌آب

محل قرارگیری راه‌آب در فضای سرویس بهداشتی و حمام بسیار مهم است بنابراین هنگام چیدمان و تقسیم این فضا به محل راه خروج آب توجه کنید. راه‌آب می‌بایست حتما زیر دوش قرار بگیرد تا از پخش شدن کل آب در فضای سرویس بهداشتی جلوگیری شود. دقت کنید که توالت نیز در قسمتی قرار گیرد که راه خروج آب مشترک با حمام نداشته باشد.

کاشی و سرامیک

همانطور که می‌دانید کاشی و سرامیک کل فضای کف و دیوارها را در بر می‌گیرد و در دکوراسیون این فضا بسیار تاثیرگذار است. با پیروی از سبک دکوراسیون مورد علاقه خود مانند: لوکس، مینیمال یا مدرن، رنگ‌ و نقش آن‌ها را انتخاب کنید. مهم‌ترین نکته در انتخاب کاشی و سرامیک برای کفپوش سرویس بهداشتی این است که نباید هنگام باز بودن آب و خیس شدن کف زمین، لغزنده شود؛ زیرا ممکن است منجر به سر خوردن فرد در حمام شود. این نکته زمانی که به همراه کودکان در خانه زندگی می‌کنید، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. شما برای تعویض و یا تعمیر کاشی و سرامیک منزل و یا محل کار خود می‌توانید از سرویس آنلاین کاشی‌کاری و سرامیک‌کاری استادکار کمک بگیرید.

شیرآلات

معمولا بیشترین مصرف آب در حمام و دستشویی دیده می‌شود. بنابراین می‌بایست شیرآلاتی انتخاب شوند که به ما در مصرف بی‌رویه و صرفه‌جویی آب کمک کنند. شیرآلاتی برای این فضا مناسب هستند که بتوان به راحتی آن‌ها را باز و بسته و فشار آب را تنظیم کرد. همچنین شیرآلات می‌بایست در فواصل منظم، سرویس و تنظیم شوند تا از چکه کردن، شکستن و خرابی آن‌ها جلوگیری شود. به همین جهت می‌توانید از سرویس آنلاین نصب شیرآلات استادکار کمک بگیرید.

انواع سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی

با توجه به سلیقه جمعی خانواده می‌توانید اکسسوری و لوازم سرویس بهداشتی و حمام را به گونه‌ای انتخاب کنید که از سبک دکوراسیون مورد علاقه‌تان پیروی شود. در ادامه شما را با سه سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی آشنا خواهیم کرد.

 • سرویس بهداشتی مدرن

سبک مدرن در فضای سرویس بهداشتی اغلب با آینه بزرگ شناخته می‌شود. اکسسوری‌های زاویه‌دار با اشکال هندسی ساده در سرویس بهداشتی مدرن به کار می‌رود. در این سبک علاوه بر اکسسوری، نورپردازی نیز بسیار مهم است. نور کافی، فضاهای کوچک را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد.

 •  سرویس بهداشتی کلاسیک

سبک سرویس بهداشتی لوکس یا کلاسیک نیز با ترکیب دو رنگ تیره و روشن شناخته شده است. ترکیب این رنگ‌ها اغلب در روشویی، آینه‌ و کاشی‌ها دیده می‌شود. رنگ‌هایی مانند سفید و طلایی در سبک سرویس بهداشتی کلاسیک بسیار پرطرفدار است.

 • سرویس بهداشتی مینیمالیسم

اگر طرفدار استایل زندگی مینیمال هستید؛ می‌دانید که این سبک به ساده‌ترین حالت دکوراسیون تمرکز دارد. شمع، اکسسوری ساده و گیاه از عناصر مهم سرویس بهداشتی مینیمالیسم هستند.

دکوراسیون مینیمالیستی حمام و دستشویی
در سبک سرویس بهداشتی مینیمال، گیاهان از عناصر مهم و کاربردی هستند.

اصول دکوراسیون و چیدمان سرویس بهداشتی و حمام

دکوراسیون سرویس بهداشتی در هر سبکی که باشد اصول اولیه و مهمی دارد که می‌بایست حتما رعایت شودو در ادامه مقاله این اصول را بررسی خواهیم کرد.

اصل اول دکوراسیون سرویس بهداشتی: قفسه بهداشتی

فضایی را به عنوان کمد یا قفسه بهداشتی برای وسیله‌های حمام در نظر بگیرید. توجه داشته باشید این قفسه در محلی قرار گیرد که از دوش و وان حمام دور باشد تا کمترین تماس با آب را داشته باشد. قفسه بهداشتی برای شما فضایی فراهم می‌کند که تمامی وسایل اضافی مانند انواع شامپوها، کرم‌ها و هر چیز که متعلق بهداشت فردی شماست را در آن نگهداری کنید.

بهترین مدل کابینت و آینه دستشویی برای نگهداری لوازم آرایشی و بهداشتی
وسیله‌های برقی مانند مسواک برقی، ریش‌تراش، دستگاه اپیلاتور را در قفسه‌های دربسته نگهداری کنید.

اصل دوم دکوراسیون سرویس بهداشتی: تهویه هوا

باز کردن پنجره‌ها بعد از دوش گرفتن همیشه برای تهویه سرویس بهداشتی کافی نیست. در چنین شرایطی، هواکش می‌تواند به روند جابه‌جایی هوا کمک کند. یک سیستم تهویه هوای قدرتمند، متناسب با متراژ سرویس بهداشتی نصب کنید. رعایت این اصل هم باعث بالا رفتن عمر شیرآلات و تمامی وسایل سرویس بهداشتی می‌شود و هم محیطی خشک و عاری از بوی نامطبوع را فراهم می‌کند.

اصل سوم دکوراسیون سرویس بهداشتی: رخت آویز حوله

آویزان کردن حوله در طراحی داخلی دستشویی و حمام شما یک ضرورت است. این کار هم موجب مرتب به نظر رسیدن محیط می‌شود و هم می‌توانید از یک حوله دستی کوچک برای خشک کردن دست‌هایتان استفاده کنید. هر تعداد حلقه‌های آویز حوله که در سرویس‌بهداشتی نصب کنید، به نظر باز هم کم است و باز نیازمند فضایی برای آویز کردن حوله هستیم. پشت در حمام و یا روی حوله‌خشک‌کن بهترین مکان برای نصب حلقه برای آویز حوله است.

مدل آویز حوله حمام و سرویس بهداشتی
اضافه کردن تنها یک حوله با رنگ متناسب با دکوراسیون سرویس بهداشتی یا حمام می‌تواند جلوه زیباتر و هارمونی بیشتری به فضا ببخشد.

اصل چهارم دکوراسیون سرویس بهداشتی: دیوارها را در برابر رطوبت مقاوم کنید

حمام به طور کلی فضای مرطوبی است و هنگام دوش گرفتن آب زیادی روی دیوار‌ها پخش می‌شود. برای محافظت موثر در برابر رطوبت، دیوارها را کاشی کنید یا از براق‌کننده‌های رنگ که خاصیت ضد آبی دارند، برای دیوارها و سقف کمک بگیرید. همچنین برای طولانی شدن عمر رنگ و کاشی‌ها، پس از دوش گرفتن درب حمام را باز بگذارید تا فضا هرچه زودتر خشک شود. برای کسب اطلاعات کافی در مورد نحوه از بین بردن رطوبت، مقاله چگونه رطوبت اتاق و خانه را از بین ببریم؟ را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

اصل پنجم دکوراسیون سرویس بهداشتی: انتخاب رنگ

متداول‌ترین رنگ برای حمام رنگ سفید، رنگ‌های ملایم پاستلی یا یک رنگ ثابت است. رنگ‌های روشن، محیطی آرام را در فضای سرویس‌بهداشتی ایجاد می‌کنند. برای دستشویی بهتر است ترکیبی از کاشی‌های سفید و خاکستری به کار ببرید، زیرا ظاهر شیک و مینیمالی دارد. کاشی‌های‌ طرح‌دار تیره فضای حمام را لوکس‌تر جلوه می‌دهد. اگر حمام یا دستشویی چندان بزرگی ندارید، می‌توانید با انتخاب همه لوازم و جزئیات از یک طیف رنگی مشخص، هم دکوراسیون منحصر به فردی داشته باشید و هم به بزرگ‌تر به نظر رسیدن محیط‌تان کمک بیشتری کنید. رنگ سفید یا رنگ‌های فوق‌العاده روشن می‌توانند نور بهتری را منعکس کنند و هم جلوه بزرگ‌تری به دستشویی و حمام شما ببخشند.

انتخاب مدل کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی و حمام خانه
کاشی‌های‌ طرح‌دار تیره فضای حمام را لوکس‌تر جلوه می‌دهد.

اصل ششم دکوراسیون سرویس بهداشتی: اکسسوری

سرویس‌ بهداشتی و حمام شما جایی است که باید بیشتر از هر جای دیگر در انتخاب اکسسوری و جزئیات آن توجه کنید. لوازم جانبی مانند: جا‌صابونی، جا‌مسواکی و شمع‌های معطر را در جای‌جای سرویس بهداشتی قرار دهید تا فضایی زیبا و دلنشین ایجاد کنید. اگر فضای کافی دارید، در کنار پنجره حمام یا دستشویی گلدانی مناسب محیط قرار دهید. مقاله فنگ شویی حمام و سرویس بهداشتی راهنمای کاملی از نحوه چیدمان اکسسوری در اختیار شما قرار می‌دهد.

مدل اکسسوری سرویس بهداشتی و حمام لاکچری
قرار دادن اکسسوری‌های زیبا موجب لوکس به نظر رسیدن سرویس بهداشتی شما می‌شود.

اصل هفتم دکوراسیون سرویس بهداشتی: فضای ساده

وسیله‌های اضافی به نسبت رنگ از تاثیر کمتری در سبک دکوراسیون حمام برخوردارند. بنابراین اگر فضای کافی در سرویس بهداشتی ندارید، می‌توانید وان، دوش جداگانه و روشویی دوقلو را حذف کنید.

مهم‌ترین نکاتی که باید در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام به آن توجه کنید

همیشه نیاز نیست که از گران‌قیمت‌ترین سنگ‌ها، کاشی‌ها و شیرآلات برای زیباتر به نظر رسیدن حمام و دستشویی بهره ببرید. تنها با توجه کردن به نکات به ظاهر کوچک می‌توانید دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام را هوشمندانه چیدمان کنید. در ادامه مقاله به این موارد پنهان و موثر می‌پردازیم.

 • به اندازه آینه توجه کنید

آینه یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات در دکوراسیون داخلی دستشویی و حمام خانه شما محسوب می‌شود که علاوه بر زیبایی می‌تواند فضای شما را بزرگ‌تر و نور بیشتری را در فضا منعکس کند. بنابراین در فضاهای کم نور‌تر، بهتر است آینه‌‌هایی با قاب باریک انتخاب و آن را رو‌به‌روی لامپ نصب کنید. اگر سرویس بهداشتی شما فضای کافی دارد از آینه‌های بزرگی که قابشان با رنگ کاشی و روشویی متناسب است، استفاده کنید. همچنین در فضاهای بزرگ بهتر است نورپردازی در بالای آینه نیز انجام شود. مطالعه مقاله چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟ را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مدل آینه سرویس بهداشتی مدرن و شیک
استفاده از آینه بزرگ‌ علاوه بر زیبایی می‌تواند فضای حمام و دستشویی را بزرگ‌تر کرده و نور بیشتری را در فضا منعکس کند.
 • همه چیز را پنهان نکنید

به جای پنهان کردن همه لوازم خود و قرار دادن آن‌ها در داخل کمد، سعی کنید برای چیدمان برخی لوازم ساده مثل مسواک و صابون از ظروف و اکسسوری‌های جذاب بهره ببرید. مسواک خود را در داخل یک جا مسواکی سرامیکی و شیک قرار دهید. یک جاصابونی متناسب با سرویس بهداشتی نیز محل مناسبی برای قرار دادن صابون‌های معطر است. اجازه دهید برخی از لوازم شما در فضا دیده شوند و از آن‌ها برای زیباتر به نظر رسیدن دکوراسیون سرویس بهداشتی خود بهره بگیرید.

ست اکسسوری دستشویی شامل ظرف مایع دستشویی، جاصابونی و جامسواکی
به جای پنهان کردن همه لوازم خود و قرار دادن آن‌ها در داخل کمد، سعی کنید برای چیدمان برخی لوازم ساده مثل مسواک و صابون از ظروف و اکسسوری‌های جذاب استفاده کنید.
 • کمی برای دیوارها هزینه کنید

شاید به کار بردن کاغذ دیواری در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام شما تنها صرف هزینه اضافی به نظر برسد؛ اما می‌تواند به‌ طور شگفت‌انگیزی ظاهر سرویس بهداشتی شما را دگرگون کند. اگر نمی‌خواهید زیاد هزینه کنید، لازم نیست برای تمام فضای دستشویی از کاغذ دیواری استفاده کنید، بلکه می‌توانید در قسمت پشت روشویی و آینه‌تان یک طرح لوکس و جذاب از کاغذ دیواری ضد آب یا کاشی‌های آنتیک براق انتخاب کنید و به کمک آن فضای سرویس بهداشتی‌تان را تغییر دهید.

مدل کاغذ دیواری ضدآب و قابل شستشو مناسب حمام و سرویس بهداشتی
استفاده از کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی می‌تواند به طور شگفت‌انگیزی ظاهر سرویس بهداشتی شما را دگرگون کند.
 • یک تابلو ساده نصب کنید

با نصب یک قاب عکس زیبا با تصویر ساده‌ای که تنها انعکاسی از رنگ و نور را نشان می‌دهد، می‌توانید جلوه کلی دکوراسیون سرویس بهداشتی خود را دگرگون کنید. در قسمتی از دیوار که فضای کافی دارید، یک یا دو عدد قاب در سایز کوچک تا متوسط قرار دهید که طرح مینیمالی مانند نقش یک برگ متناسب با رنگ دکوراسیون سرویس بهداشتی‌تان را به نمایش می‌گذارد تا ببینید چطور فضای شما زیباتر و لوکس‌تر خواهد شد.

ترفندهای دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام ایرانی
استفاده از یک قاب عکس زیبا با عکسی که تنها انعکاسی از رنگ و نور را نشان می‌دهد، می‌تواند جلوه کلی دکوراسیون سرویس بهداشتی شما را دگرگون کند.
 • برای هر چیز جای مخصوصی در نظر بگیرید

برای دکوراسیون حمام‌های کوچک به جای اینکه لیف‌ها، لوازم اصلاح، صابون و موارد دیگر همه داخل یک قفسه و روی هم قرار بگیرند، فضای مشخصی را برای هرکدام در نظر داشته باشید. لیف‌ها را زیر قفسه در گوشه‌ای آویزان کنید و صابون و لوازم اصلاح را در قفسه‌ای جدا قرار دهید. وسایل اضافی را در داخل کمد و محفظه‌ای پوشیده بگذارید و اجازه ندهید که با قرار دادن وسیله‌های زیاد، ظاهر دستشویی و حمام نامنظم به نظر برسد و باعث کوچک‌تر شدن فضا شود.

اصول دیزاین و چیدمان سرویس بهداشتی و حمام کوچک
در دکوراسیون حمام‌های کوچک باید سعی کنید هر چیز را بر سر جای خودش قرار دهید و از قرار دادن همه چیز داخل قفسه‌ها اجتناب کنید.

کلام آخر

سعی کنید به دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام منزلتان نیز به اندازه سایر قسمت‌های خانه اهمیت دهید و با در نظر گرفتن نکاتی که در این مقاله ذکر شد، جلوه لوکس یا مینیمال و ساده‌ای به آن ببخشید. رنگ و جزئیات دکوراسیون را با توجه به فضا و شرایطی که دارید، انتخاب کنید و از استفاده از شمع‌ها و عودهای معطر در داخل فضای حمام و دستشویی خود نیز غافل نشوید. برای دریافت سرویس تغییر دکوراسیون و بازسازی خود به کمک احتیاج داشتید، با همکاران ما در استادکار مشورت کنید.

بازسازی خانه و ساختمان

بازسازی خانه و ساختمان

 • بازسازی و تعمیرات ساختمان
 • مرمت بنا و تمام خدمات بنایی ساختمان
 • تخریب و بازسازی انواع دیوار و کف
 • خدمات بازسازی خانه، آپارتمان و واحدهای تجاری
دریافت این خدمت از استادکار
2 نظرات
 1. مینا می گوید

  سلام من میخواستم بدون خرید آیینه باکس با آیینه متفاوت که بهش اشاره کردین چه تفاوتی دارن؟ الگانته کابین آیینه باکس داره و میکن متفاوته

  1. مژده عاشوری می گوید

   سلام دوست عزیز. شما برای انتخاب آینه حمام و دستشویی میتونید از یک آینه تک با طرح ها و مدل های مختلف استفاده کنید و یا اینکه از یک آینه با باکس کنار آن استفاده کنید و از باکس برای قرار دادن لوازم ضروری و تزئینی کنار آینه استفاده کنید. این موضوع کاملا سلیقه ایه و به مقدار فضای شما بستگی داره.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =